ÜYE OL

0216 335 56 40

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği

Gümüşhaneliler İftarda Nikâh Sarayı’nda Buluştu

Her yıl Ümraniye’deki hemşeri derneklerini iftar yemeğinde biraraya getiren Ümraniye Belediyesi, 18 Temmuz Cuma günü Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayında Gümüşhanelileri ağırladı.

Ümraniye Belediyesinin hemşehri derneklerine yönelik iftar programlarına devam ediyor. Ümraniye Belediyesi, 18 Temmuz Perşembe günü Belediye Nikâh Sarayı avlusunda Gümüşhaneliler derneğiyle iftar yemeğinde buluştu. İftar programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, GÜYAD onursal Başkanı Mustafa Şimşek, Gümaşhane eğitim ve sağlık vakfı GÜSEV Başkanı Vahit Olgun, AK Parti meclis üyesi Hüseyin Eren, CHP Belediye meclis üyesi İlyas Hayal, Gümüşhane Dernek Başkanı Tahsin Söğüt, dernek yöneticileri ve hemşerileri katıldı.


İftar sonrası bir konuşma yapan GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt; “Belediyemizin sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Geleneksel olarak Belediyemizin düzenlediği bizimde iştirak ettiğimiz bu iftar programları her Ramazan bizi bir araya getiriyor. Ben bu sofraların organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki ramazan bayramınızda şimdiden kutlu olsun” dedi. Gümaşhane eğitim ve sağlık vakfı GÜSEV Başkanı Vahit Olgun; “Bu organizasyonu gerçekleştiren başta GÜYAD olmak üzere ev sahipliğini yapan Ümraniye Belediye’mize teşekkür ederim. Kadir gecenizi ve yaklaşan Bayramınızı kutluyorum” dedi. Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Eren ise; “Bu mübarek Ramazan ayında iftar sofralarında bir aradayız. Rabbim tüm İslam âleminde birlik ve beraberlik içerisinde, böyle huzur dolu mübarek sofralarda oruç açmayı nasip etsin” dedi.

MUSTAFA KÜÇÜKKAPDAN; “RAMAZANIN RUHUNA UYGUN ETKİNLİKLERİ ÜMRANİYELİLERLE BULUŞTURUYORUZ”

 

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan; “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtulma olan Ramazan ayının, cehennem azabından kurtuluş olan günlerin içerisindeyiz. Ramazanın son 10 gününde arayınız diye bize tavsiye edilen Kadir gecesini Rabbim bize bulmayı nasip etsin. Bu yıl hizmete açtığımız Sosyal Marketimiz ile birlikte fakir ve yardıma muhtaç ailelerimize çare olurken, her gün 6 ayrı noktada yaklaşık 6 bin vatandaşımız ile birlikte iftar ediyoruz. Ümraniye’mizde Ramazan’da bir gelenek haline gelen Mahalle iftar programlarımız ile mahalle sakinlerini iftar yemeklerinde bir araya getiriyoruz. Ümraniye Meydanda düzenlediğimiz iftardan sahura kadar süren, Ramazanın ruhuna uygun etkinlikleri Ümraniyelilerle buluşturuyoruz. Ayrıca meydan da kurulan stantlarımızla, farklı kültürel ve yöresel lezzetleri tanıtma fırsatı sunuyoruz. Ümraniye’mizdeki birçok yetim ve öksüzleri unutmayarak bayramlık kıyafet yardımı da yapıyoruz. Yaklaşmakta olan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınız tebrik ediyorum. Böylesine güzel iftar sofralarında buluşmamızı sağlayan Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’a ve GÜYAD Dernek yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardında Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Tahsin Söğüt Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan’a kitap hediye etti.

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği iftar yemeğinin ardından Ümraniye Meydan’da bulunan Derneğe ait stantta misafirlerini ağırladı.

© Copyright : www.guyad.org.tr Tüm hakları saklıdır. Sitede bulunan içerikler izinsiz kullanılamaz.

SAYISAL YAZILIM